לחצן מצוקה המאפשר למשתמש עם צרכים מיוחדים לשלוח התראה לאנשי קשר שהוגדרו מראש. הפרויקט נרכש ע"י תלמיד בוגר התכנית

סטטוס הפרויקט

הפרויקט נרכש ע"י יונתן, תלמיד בוגר התכנית מתיכון חוגים בחיפה. גרסא ראשונית צפויה לצאת בסוף מאי 2022

האתגר

לאנשים עם מוגבלות קוגניטיבית יש קושי רב לנהל אורח חיים עצמאי ללא תלות באנשים הסובבים אותם. בעת מצוקה הם עלולים ללכת לאיבוד, לא להבין היכן הם נמצאים במרחב וכיצד לצאת מהמצב בו הם נמצאים. כמו כן מצד ההורים, חסרה הוודאות במידה והילד/בוגר מחוץ לבית (בעבודה או בעמותה).
לשם כך חשבנו על פיתוח אפליקציית עזר פשוטה לתפעול עבור אנשים בעלי מוגבלות קוגניטיבית אשר אינם יודעים קרוא וכתוב. האפליקציה תאפשר למשתמש בלחיצת כפתור לשלוח התראה עם מיקום מדויק לאנשי קשר שהוגדרו עבורו מראש.

הפתרון

פיתוח אפליקציית מובייל בטכנולוגיית Native React אשר פועלת באופן חוצה פלטפורמות ומתאימה הן למכשירי אנדרואיד והן למכשירי אפל. לצד זאת, האפליקציה צריכה להיות מעוצבת באופן בו אנשים עם מוגבלות קוגניטיבית יוכלו לתפעל אותה ללא כל בעיה.
אפליקציית מובייל פשוטה ונוחה לתפעול עבור אותם אנשים שאין להם את היכולת לקרוא או לכתוב.
בעת הצורך בקליק אחד ניתן לשלוח קריאה לעזרה וכמו כן האפליקציה פועלת ברקע וכך הורים יכולים לדעת בכל רגע היכן הילד.

הצוות

יונתן כהן
פיתוח טכנולוגי
תלמיד מגמת הנדסת תוכנה בתיכון חוגים, חיפה. מאוהב בעולם התכנות ומדעי המחשב. רכש את המיזם ומפעיל פיילוט משתמשים במאי 2022
אופק סרוסי
פיתוח עסקי
סטודנט לכלכלה ויזמות שנה ג׳ ב-IDC. מגיע מעולמות הפיתוח והקוד, בבעלותו חברה טכנולוגית המספקת פתרונות בתחום אוטומציית וידאו ורינדור בענן לארגונים.
מיכאל נחמיאס
עיצוב UX.UI
מעצב חווית משתמש ואפטריסט ב-8 שנים האחרונות. בא מעולמות עיצוב והנפשת שילוט דיגיטלי, עיצוב אתרים לחברות סטארטאפ. עוסק בפיתוח חדשני של שילוב בין קוד לגרפיקה ושימוש נרחב של הטכנולוגיה במוצרים שונים